Yağlı Saçlar İçin Tedavi Yöntemleri

Bunun için bir çok saç bakım ürünü mevcut. Fakat biz bunu doğal yollardan halletmemiz lazım. Bir çok doğal yağ saç bakım için uygulanıyor. Bunların bir çoğu saçlarınızın yağlanmasını engeller. Saçlarınızı sık sık yıkamanın yağlanmayı önleyeceği söylenir. Fakat bu yanlış bir bilgidir. Saçlarda bulunan doğal minerallerin kaybolmasına yol açar, buda saçların bakımsız, sağlıksız ve yağlanmasına sebep olur. Bu yüzden saçlarımızı sık sık yıkayalım. Fakat her yıkamada şampuan kullanmayalım.

Şampuan Kullanımını Azaltın!

Saçları her gün yıkamak bilindiğinin tersine saçları yağlardan kurtulmaz. Aksine yağlandırır. Saçlarınızı tabi ki her gün yıkayabilirsiniz. Fakat şampuan kullanmamalısınız. Şampuanı gün aşırı veya üç günde bir kullanın. Şampuan seçerken doğal maddeler içerenler tercih edilebilir. Şampuanlarda bir çok kimyasal madde bulunur. Bunların da saçlara ufakta olsa zararı olur. Fakat en büyük neden saçlarda bulunan minerallerin şampuan ile kaybolmasıdır.

Limonun Etkisi 

Limonun faydasını anlatmakla bitiremeyiz. Saçları yağlardan arındırmanın en etkili yollarından birisidir limon. 2-3 Limonun suyunu sıkarak saçlarınıza uygulayın. Limonun suyuna bir miktar normal su ekleyin ki bütün saçlarınıza yetsin. Saçlarınıza uyguladığınız limonu biraz saçlarınızda bekletin. Ayrıca yağlardan kurtulmanın dışında saçları da parıl parıl parlatır. Aynı zamanda saçlarınız daha kolay şekil alır. Sık sık bu uygulamayı yaparsanız yağlı saçlardan kurtulmuş olacaksınız.

Elma Sirkesinin Faydası

Elma sirkesinin faydası saçlarınıza çok büyüktür. Bir miktar suya sirke ekleyin ve saçlarınızın yoğunluğunun oranında miktarına siz karar verin. Saçlarınıza bunu uygulayın bir süre bekletin. Emin olun yağlanma kaybolacağı gibi kepek sorununuz varsa oda kaybolacaktır.

Doğal Yağlar ile Saçlara Bakım Yapın

Zeytinyağı, Jojoba yağı, Hint yağı ve badem yağı bunların en başında gelir. Saçlarınızdaki yağ oranını azaltması için limon suyu ile karıştırarak bu yağları saçlarınıza uygulayın. Hem saçınızdaki yağlardan kurtulursunuz, hem de saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırırsınız. Ayrıca sağlıklı alımlı bir saç sahibi olursunuz. Güzel bir saç rengi tonu ile göz kamaştıran bir hal almanız oldukça kolay.

Doğal saçları kullanmak için saçlarınızda yağ oranının fazla olması gerekmez. Durup dururken saçlarınız sağlıklı iken saçlarınıza doğal yağlar ile bakım yapın. Saçlarınız göz kamaştırsın ve sağlıklı bir yapıya bürünsün.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir