Saçları Gürleştirmek İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Saçlarınızı doğal yöntemlerle gürleştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ben her aman saça en az kimyasal maddesi uygulanması taraftarıyım. Bu yüzden tavsiyem doğal yöntemler. Saçlarınızı seyrekleşmesi kullandığınız kimyasal maddelerin saçlarınıza olan olumsuz etkisi demektir. Bunun dışında düzensiz beslenmenin de saçlara zararları vardır. Bunların en başında saçların dökülerek seyrekleşmeye neden olmasıdır. Bu yüzden beslenmenize dikkat ederek saç bakımı uygulamalısınız.

Isırgan Otu Tedavisi

500 ml. Suyun içerisine bir tutam ısırgan otu atıyoruz ve bitki çayı gibi demliyoruz. 10 dakika kadar sonra demlenen çay ile saçın diplerinden uçlarına doğru uyguluyorsunuz. Saçlarınızı bu şekilde bir gece bırakıyorsunuz. Haftada en az iki kez bu yöntemi uyguladığınızda gözle görülür bir etkisi olacağını göreceksiniz.

Yumurta Beyazının Saçları Gürleştirmedeki Etkisi

Yumurta akı saçları gürleştiren en etkili yöntemlerin başında gelir. 2-3 adet yumurtayı kırarak akını ayırın. Saçlarınıza maske olarak uygulayın. Bu maske içerisine 2 yemek kaşığı da süt tozu kullanın. Dikkat edin. Kahve kreması değil. Bildiğiniz has süt tozu. Buğday tohumu yağı ile birlikte karıştırın . Bu karışımı saçlarınıza sürün ve 30 dakika beklettin daha sonra saçlarınızı durulayın. Haftada iki kez uyguladığınızda saçlarınızda belirgin bir şekilde gürleşme olacaktır.

Saçlarınıza Doğal Yağlar ile Bakım Yapın
Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve çemen tohumunu karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürün ve 1 saat kadar bekletin. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Bu yöntemde oldukça etkilidir.

Sarımsak Kürünün Saçlara Etkisi

Sarımsağın bir çok şeye etkisi büyüktür. Saçlar bunların içerisindedir. Sarımsağın dökülen saçlarda da etkisi büyüktür. Hem saçları gürleştirir, hemde dökülen saçları sıklaştırır.

Bunun için farklı Bir şey karıştırmanıza gerek yok. Sarımsağı havanda ezin ve saç diplerinize uygulayın.1 saat sonra saçınızı 3-4 su yıkayın. Sarımsağın kokusu tabiki rahatsız edici ama en etkili yöntemde budur. Sarımsak özlü şampuanlar da eczanelerde satılır. Bunlarda kimyasal madde oranı daha azdır. Tavsiye ederim.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir