Evde Beyaz Saç Boyama | saglikbakim.com

Evde Beyaz Saç Boyama

Beyaz Saç Boyama

Saç beyazlaması büyük oranda genetik faktörlerle alakalıdır. Saçlarını boyayarak beyazları kapatmaya çalışan çoğu kişi, boyama sonrasında beyazların kapanmadığını görmekteler. İnatçı beyaz saç tellerinden kurtulmak için koyu renklerde saç boyaları tercih etmek gereklidir.

Beyaz Saçlar için Ne Renk Boyalar Tercih edilir?

Beyaz saçlarınız varsa boya seçim işleminde yardım almanız önemlidir. Çünkü beyazlamış saç teli şeffaf olduğundan boya rengi oturmakta zorlanır. Bunun için saç renginizin birkaç ton koyusunu tercih etmelisiniz.

Yukarıda yazanları baz alarak bilinmelidir ki beyazları kendi başınıza kapatmak zahmetli bir uğraştır. Beyazlayan saçlarınızı 20 – 30 kadarsa çözüm kolay ama yaş ilerlemiş ve beyazlar oldukça fazlalaşmışsa çözüm daha zor olmaktadır. Bir kere kuaföre gidip saç rengi iyice oturmasından sonra evde kendiniz aynı renge boyayıp devam ettirebilirisiniz.

Saç Boyası İle Beyazları Kapatma

Saçlarınızdaki beyazları kapatmak için oksidasyon bazlı boyaları kullanabilirsiniz. Renk değişiklikleri için kullanılabilen bu boyalar, beyaz saç tellerini kapatmakta da oldukça başarılıdır.

Kumral saçlarda beyaz saç tellerini kapatmak için saç renginizi 1 yada 2 ton açığı veya koyusu yumuşak gölgeler kullanabilirsiniz. Açık renkli saçlara sahip olanların beyaz saç tellerini kapatması daha zordur. Beyaz saçları evde kapatmaya çalışmak oldukça zordur. Az sayıda beyazları kapatmak kolay olsa da çok fazla beyaz saç teli bulunduğunda bununla başa çıkmak için profesyonel yardım almak gerekebilir.

 

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir