En İyi Organik Saç Boyaları | saglikbakim.com

En İyi Organik Saç Boyaları

Kimyasal maddeler içermeyen organik saç boyaları ile saçlarınızı istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bitkilerden elde edilen özlerle oluşturulan organik boyalar, saçların yıpranmasının da önüne geçmiş olur. Aşağıda sizler için organik saç boyası markalarını paylaşıyoruz. Kendinize güveniyorsanız, organik saç boyasını evde yapmanız için gereken tarifi de sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

Organik Saç Boyası Markaları

Naturigin Organik Saç Boyası

Paraben ve amonyak içermemesi nedeniyle Naturigin organik saç boyası tercih edilen popüler saç boyaları arasında yer alır. Fiyat olarak muadillerinden pahalı olan saç boyası, oldukça etkilidir ve uygulandığı andan itibaren saçlardaki beyazları kapatıyor. 1 ay boyunca saçta kalan bu boya hoş bir  kokuya sahip. İçeriğinde 12 farklı yağ ve ekstrat bulunduran boyayı saçlarınızda 30 dakika bekletmeniz yeterlidir. Naturing organik saç boyasında şimşir, aloe yaprağı yağı, soya proteini, greyfurt kabuğu yağı, buğday özü, mandalina kabuğu yağı, shea yağı, limon kabuğu yağı, keneotu tohumu yağı, kayısı çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı ve şeftali çekirdeği yağı bulunuyor. Yani saçınızı boyarken aynı zamanda nemlendirip beslenmesini sağlıyor.

Phyto Color Organik Saç Boyası

Kimyasal maddeler içermeyen boya, saç tellerinin yapısını bozmadan saçlarınıza renk vermektedir. Phyto boya, amonyak içermemesi nedeniyle de tercih sebebi oluyor. Amonyak içeriği olmaması sebebiyle rahatsız edici bir kokusu da bulunmamaktadır. Bir çok farklı renk seçeneği ile istediğiniz renkte saçlarınızı boyayabilirsiniz.

Tierra Organik Saç Boyası

Tamamen organik olarak hazırlanan saç boyası  96 farklı renk seçeneği sunmaktadır. Normal boyalar gibi kolay şekilde uygulanan saç boyası, krem kıvamında saçlara uygulanır ve bir süre beklettikten sonra yıkanır. Kullanımı kolay olan organik saç boyası, saç tellerinizi yormamaktadır.

Logona Organik Saç Boyası

Sinemaki, kına, ceviz, barut ağacı, indigo, kurkuma,rhatany, pancar,kahve, hatmi, buğday proteini ve jojoba yağı içeren Logona organik saç boyası, saçlarınızı boyarken aynı zamanda da saç bakımı yapıyor. Saç tellerinin pigmentlerini bozmadan saçları boyayan logona, saç açıcı kimyasal içerikler barındırmamaktadır.

Tins Of Nature Organik Saç Boyası

Organik saç boyaları arasında bulunan Tins Of Nature, amonyak içermeyen ve saçlarınız için oldukça sağlıklı bir üründür. Saçlarınıza uyguladıktan sonra bone ile saçlarınızı kapatarak ısı uygulaması yapmanız gerekmektedir. 20 dakika saçlarınıza fön tutarak boyanın saçlarınız ile etkileşime geçmesini sağlamalısınız. Kahverengi tonlarında oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan saç boyası 15 farklı renk seçeneği sunmaktadır.

Natural Colors Organik Saç Boyası

Organik saç boyaları arasında bulunan ve popüler bir marka olan Natural, soya fasulyesi, aloe vera, hindistan cevizi, mısır, palmiye fıstığı, buğday yağı, muz, badem yağı, greyfurt, portakal, E ve C vitaminleri içeriği ile saçlarınızı besliyor. Boyanın  ana maddesini soya yağı oluşturmaktadır. Amonyak içermeyen saç boyası 28 farklı renk seçeneği ile sağlıklı şekilde saçlarınızın boyanmasını sağlar. Saç boyası, herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmamasıyla da tercih sebebi.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir