Doğal Yollardan Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Yaşınız kaç olursa olsun 25 yaşından sonra hem genetik faktörler hem de hayatımızda var olan başta stres, gerginlik ve çok çalışmak cildimizi yorup yıpratır. Tüm bunlar yaşanırken cildimiz git gide sıkılığını kaybeder ve yaş aldıkça da cildimizde sarkmalar ve yapısal bozulmalar baş gösterir.

Kozmetik olarak pek çok firma çeşitli koleksiyonlarında cilt sıkılaştırıcı kremler veya tonikler bulundurur. Kozmetik ürünler kullanmayı sevmiyorsunuz veya ekonomik durumunuz buna uygun değil ya da doğal yöntemleri tercih ediyorsanız bu yazımız tam da size göre. Doğal ürünlerle cilt sıkılaştırma yöntemlerimizi uygulayıp sonucunuz bizimle ve diğer takipçilerimizle de paylaşabilirsiniz. Soru alışverişinizi de yorum kısmından yapabilirsiniz.

cilt_bakimi_1

Cildi sıkılaştırmak için öncelikle yaşantınıza dikkat etmeniz, düzenli ve sağlıklı beslenmeniz ve spor yapmanız şart. Bunun dışında da çeşitli maskeler ile cildi sıkılaştırmak mümkün. Evde yüz egzersizleri yaparak da cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

1 – Buz Küpleri

Bir adet limon suyu, bir adet elma suyu ve bir tane 200 ml maden suyunu bir kap içerisinde karıştırıp buz kalıplarına dökün. Buz kalıbını buzlukta dondurun ve her sabah uyanıp yüzünüzü yıkadıktan sonra buz kalıbından çıkardığınız bir adet buz ile yüzünüze soğuk masaj yapın. Bu buz küpleri sizi çok rahatlatırken göz altınızda torba varsa bunları da yok etmekte çok işinize yarayacak.

2 – Yumurta Akı Maskesi

Bir yumurta akını bir yemek kaşığı süzme bal ile kıvam alıncaya kadar çırpın. Çırptığınız maskeyi cildinize orta kalınlıkta bir tabaka oluşacak şekilde uygulayın. maskeyi cildinizde 20-25 dakika kadar beklettikten sonra önce sıcağa yakın ılık su ile yıkayarak akıtın sonrasında cildinizi çok soğuk su ile durulayın. Sıcaktan soğuğa geçiş yaparken cildiniz tepki vererek sıkılaşacak ve yumurta akı da gerginliği destekleyecektir.

3 – Yoğurt Kil ve Bal Maskesi

Birer yemek kaşığı yoğurt kil ve balı homojen bir hal alıncaya kadar karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra orta kalınlıkta bir tabaka oluşacak şekilde maskeyi cildinize uygulayın. 15 – 20 dakika sonra ılık bir ıslak bez yardımı ile cildinizdeki maskeyi arındırın. Sonrasında yine önce ılık su ile devamında da soğuk su ile cildinize masaj yaparak yıkayın.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir