İlişkide Kan Gelmesinin Nedenleri | saglikbakim.com

İlişkide Kan Gelmesinin Nedenleri

İlişki sırasında kötü kotu, ağrı, yanma gibi kadınların en çok yaşamış oldukları sorunlardan biri de, ya ilişki esnasında ya da sonradan (ertesi gün) husule gelen kanamalardır. İlişki esnasında yada sonrasında vajinadan kan gelmesinin çok ciddi nedenleri vardır ve bu sorunu yaşayan tüm kadınlar mutlaka bu nedeni öğrenmek için jinekolog bir uzmanın yolu tutmalıdır. Bu sayede ciddi bir sorun mevzu bahis ise erken dönemde teşhis edilir ve tedavi edilme olanağı artar. Aksi durumda hem yaşam kaliteniz hem de cinsel hayatınız elinizden alınmış olur.

İlişki esnasında kanama olmasının nedenleri nelerdir?

İlişkiden hemen sonra ya da ertesi gün tıpkı adet olunuyormuş gibi ya da damla damla kan gelmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi rahim ağzı enfeksiyonlarıdır. Klamidya adı verilen bir bakterinin sebep olduğu rahim ağzı enfeksiyonu eğer ki ihmal edilirse bu sorun ileride rahim ağzı yaralarına yol açar.

Cinsel ilişki sonrasında kan gelmesinin bir başka nedeni ise, rahim ağzı kanseridir. Bu son derece ciddi bir sorun olduğundan ve ülkemizde ki pek çok genç kadında görüldüğünden kesinlikle ilişki sonrası kanamaları hafife almayın.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir