Bel Soğukluğu İçin Antibiyotik Tedavisi

Bel soğukluğunda kullanılan antibiyotiklerin isimleri, bel soğukluğu için antibiyotik tedavisi, bel soğukluğu antibiyotikleri gibi merak edilen tüm bel soğukluğunun ilaç tedavisi hakkında detaylı bilgileri yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Genellikle erkeklerde husule gelen el soğukluğunun tedavisinde hangi tip bel soğukluğunun yaşandığına göre ilaçlar kullanılmakta ve bu sayede bel soğukluğu ortadan kaldırılabilmektedir.

Bel soğukluğunda hangi antibiyotikler kullanılır?

Bel soğukluğu %30-70 oranında gonore enfeksiyonu üzerinde ikincil olarak nongonokoksiküretritler de yerleşebiliyor ve bu sebeple hem gonore hem de nongonokoksit üretrit tedavisi kombine olarak uygulanıyor. Gonore enfeksiyonuna bağlı penisilin içerikli antibiyotiklerin ağızdan alınması ile bel soğukluğu yaklaşık olarak bir ya da iki hafta içinde tedavi edilebiliyor.

Eğer bu süre zarfında problem ortadan kalkmaz ise işte o vakit nongonokoksik üretrit üstüne eklenmiş olur ve bu durumda önce penisilin içerikli antibiyotik tedavisi sonra ise tetradoks grubu antibiyotik tedavisi uygulanır.

Bel soğukluğu bulaşıcı bir hastalık olduğundan dolayı erkek ve kadın ilişkisinde kadının da tedavi edilmesi gerekir. Aksi durumda hastalık geçmez, eşlerden birbirine tekrar bulaşarak bel soğukluğu devam eder.

Bel soğukluğunun antibiyotik tedavisinde uzmanların önermiş olduğu bel soğukluğu antibiyotik ilaçların isimleri ise şunlardır:

  • Cefixime
  • Ceftriaxone
  • Ciprofloxacin
  • Ofloxacin
  • Azithromycin
  • Doxycycline

NOT : Doktora danışılmadan bu ilaçlar kesinlikle kullanılmamalıdır. Unutulmamalıdırki yazılarımız bilgi niteliğindedir.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir