Parmak Çıkmasının Belirtileri

Parmağın ya doğrudan ya da dolaylı olarak almış olduğu çarpma ve vurma gibi travmalara maruz kalması ya da mütenevvi sağlık problemleri neticesinde bağlı bulunduğu yerden çıkması veya yer değiştirmesi parmak çıkması olarak tanımlanan sorundur. Parmak çıkası durumunda çoğu kez parmağın bağları ya da bağlara ait kapsüllerinde parçalanma olasılığı bulunmaktır.

parmak_cikmasi

Parmağınıza alınan bir darbe sonucunda parmağın çıkık çıkmadığı konusunda fikir yürütmek zor değildir. Çünkü çıkan parmakta şiddetli bir ağrı söz konusudur. Kişi parmağının şiddetli ağrısından ve bölgede husule gelen şişlikten parmağının çıktığını anlayabilir. Parmağı hareket kabiliyetinde azalma ve şekil bozukluklarının husule gelmesi de parmak çıkmasının belirtileri sayılmaktadır.

Parmak çıkması belirtilerini yaşıyorsanız, kesinlikle parmağınıza kendi başınıza hiçbir müdahalede bulunmamalısınız. Aksi taktirde yaptığınız her yanlış davranış size acı ve başka sorunları getirir. Parmak çıkmasından şüphe edildiği durumda ortopedi uzmanına başvurun. Uzman hekim gerekli tedavi yöntemini size uygulayacaktır. Bazı durumlarda çıkıkla birlikte kırıkta husule geldiği için, daha ciddi tedavi metotlarına gerek duyuyor olabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir