Kol Kırığı Ne Kadar Sürede İyileşir ? | saglikbakim.com

Kol Kırığı Ne Kadar Sürede İyileşir ?

Kol kırıkları ne kadar zamanda iyileşir, kol kırığı ne zaman iyileşir, kol kırığı ne zaman geçer, kırılan kol kemiği ne zaman iyileşir hiç beklemediğiniz bir anda başınıza gelen kazalar sonucunda vücudunuzun mütenevvi bölgelerinde kırıklar oluşabilir. Kol kırıkları da genellikle kaza, düşme, kola ağır bir cismin hızlı bir şekilde çarpması gibi daha pek çok sebeplerden husule gelebiliyor. Kırıkların ne kadar zamanda iyileşeceği ve kırılan kemiğin ne kadar sürede kaynayacağı merak edilen bir konudur. Bu makalemizde ise sizlere kol kırıkları ne kadar zamanda iyileşir bundan bahsetmek istedik.

kol_kirigi

Kolda kırılan kemiği bulunduğu bölge ve aldığı hasara bağlı olarak kol kırıklarının iyileşme süresi değişmektedir. Ayrıca bünyeden bünyeye de kol kırıklarının iyileşme zamanı değişkenlik gösteriyor. Kol kemiği ya da kol kemiği yukarı ucunun kırılması en sık karşılaşılan sorunlardır. Kol kemiği yani humerusun iyileşme süresi çocuklarda 5-6 haftayı bulurken, yetişkinlerde 6-8 haftayı bulur.

Kol kemiği yukarı uzun (omuz bölgesi) kırıklarının iyileşme süresi ise çocuklarda 3-4 hafta, yetişkinlerde ise 4-6 haftadır. Kol kırıklarının iyileşme zamanını ya da diğer kırıkların iyileşme süresini en aza indirmek için iyi bir bakıma gerek vardır. Ayrıca kırılan kemiğin kısa sürede kaynamasını sağlamak için beslenmeye de özen gösterilmelidir.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir