Kırıklar İçin Doğal Bitkisel Tedaviler

Hayatımız boyunca bir ya da birkaç kez vücudumuzun herhangi bir yerlerinde kırık sorunlarıyla karşılaşabilir ve bu sorunu tedavi etmek için doğanın şifalı bitkilerinden yararlanmak isteyebiliriz. Elbette ki kırık sorunlarının tedavisi için tıbbı yardım almalı ve alçı tedavisi ile kırıkların zamanla iyileşmesini beklemeliyiz. Ancak bu süreyi kısaltmak ve kırıkların sebep olduğu ağrı gibi şikayetleri yok etmek için bitki kürleri işimize yarayabilir. Peki hangi bitkiler kırıkların tedavisinde kullanılabilir?

bitkisel_tedavi

Kırıkların iyileşmesini hızlandırmada son derece etkili olan bitkiler, kemik yapısını da güçlendirmektedir. Olası bir sorunla karşılaşıldığı zaman bu kemiklerin yeniden zedelenme riski azaltılmış olur. Kırılan kemiklerin kısa sürede iyileşmesini sağlayan bu bitkiler marul, sarımsak, soğan, ve brokolidir. Marul, sarımsak, soğan ve brokoliden hazırlanacak bitki kürlerini söz konusu bölgeye sürüp, sarın.

Ayrıca kırıkların iyileşme hızını arttırmada kayısı, süt, üzüm çekirdeği, elma, nar, portakal, mandalina, kuru erik de iyi gelmektedir. Bu besinleri tüketerek içeriden doğal tedavi sağlayabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir