El Bileğindeki Tendinit Tedavisi | saglikbakim.com

El Bileğindeki Tendinit Tedavisi

Tendinit en fazla el bileğinde görüldüğünü söyleyen uzman doktorlar el bileği tendinit tedavisi hakkında bilgi sahibi ve tedavi öncesi uygulanacak metotlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için detaylı açıklamalarda bulundular. El bileğinde tendinit olması, baş parmağın hareket kabiliyetini sağlayan tendonların bu bölgede yer alan kanalda sıkışması sonucunda husule geliyor. Peki, el bileği tendinit tedavisi nasıl yapılır?

tendinit_tedavisi

Baş parmağın ve el bileğinin çok fazla hareket etmesine dayalı işlerde çalışma, tekrarlayan hareketlerde bulunma gibi durumlardan kaynaklı olarak el bileğinde tendinit oluşmasının tedavisi, medikal ve cerrahi tedavi yöntemlerle yapılmaktadır. Kavrama, tutma, çimdikleme, sıkma ve burma gibi tekrarlayan aşırı hareketler sonucunda husule gelen ağrı, şişlik ve kızarıklık el bileği tendinit belirtileri olmakta ve kısa sürede tedavi edilmesi gerekmektedir.

El bileğinin tendinit tedavisinde uygulanan medikal tedavide amaç ağrıyı önlemektir. Medikal tedavi antienflamatuar ilaçlar ve atelle tesbiti içerir, atel ekseri üç hafta kadar kullanılması tavsiye edilir ve sonrasında da fizik tedavi önerilir. Eğer medikal tedaviden sonuç alınmazsa cerrahi işleme gerek duyulur. El bileği tendinit ameliyatında tendon serbetleştirmesi uygulanır.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir