Göz Şişliği Tedavisi (Denenmiş Tedavi)

Yoğun bir günün ertesi sabahı az uyumaktan kaynaklanan bir sorun olan göz şişliği, bir takım doğru uygulamalar sonucunda sorun olmaktan çıkabilecek bir problemdir. Göz şişliği sorunu ile karşılaşan ziyaretçilerimiz için göz şişmesine yapılması gerekenler nelerdir bunlardan bahsedecek ve şiş gözlerden kurtulmanıza muavenet edeceğiz.

Woman with a slice of cucumber in her eye - isolated over a white background

Göz şişliği tedavisi?

 

Öncelikle sabaha şiş gözlerle uyanmak istemiyorsanız eğer, geceden önlemenizi almanızı tavsiye ederiz. Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat ederek ve gece yatmadan önce gözlerinize bakım uygulayarak göz şiliği sorununun önüne geçebilmeniz mümkün. Örneğin geceleri alkol almamalı, tuzlu besinlerden uzak durmalı, en az yedi saat uyumaya dikkat etmeli ve göz çevrenize uyumadan önce nemlendirici bakım kremi sürmelisiniz.

Eğer ki tüm bu önerilere dikkat etmenize rağmen yinede sabahları şiş gözlerle karşılaştıysanız o zamanda birkaç uygulama sayesinde gözlerinizin şişliğini indirebilirsiniz. Mesela çiğ patatesi yuvarlak şekilde dilimleyip gözlerinizin üzerine koymalı ve yaklaşık 15 dakika o şekilde beklemelisiniz. Ya da antioksidan içerikli bir kremi göz çevrenize sürebilirsiniz.

Göz şişliğini indirmek için uygulamanız gereken yöntemlerden biride buz masajıdır. Bir parça buzu göz çevrenizde gezdirin veya buz parçalarını naylon bir torbaya koyarak gözünüzün üstünde dayanabildiğiniz kadar tutun. Bir başka göz şişmesine çözüm yöntemi de makyajla şiş gözlerinizi kamuflaj etmektir.

Dikkatinizi çekebilecek diğer makalelerimiz:

http://saglikbakim.com/index.php/2015/09/28/goz-yanmasi-ve-tedavi-yontemleri/

http://saglikbakim.com/index.php/2015/09/28/goz-parlamasi-neden-olur/

http://saglikbakim.com/index.php/2015/09/28/gozlerde-kararma-neden-olur/

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir