Göz Çukuru Neden Ağrır ?

Bilhassa da kadınlarda yaygın olarak husule gelen migren ağrılarının sebebiyet verdiği göz çukurunda ağrı hissi, aynı zamanda pek çok sorundan kaynaklı olarak da ortaya çıkabiliyor. Kimiz zaman göz sağlığını tehdit…

goz_cukuru_agrisi

Bilhassa da kadınlarda yaygın olarak husule gelen migren ağrılarının sebebiyet verdiği göz çukurunda ağrı hissi, aynı zamanda pek çok sorundan kaynaklı olarak da ortaya çıkabiliyor. Kimiz zaman göz sağlığını tehdit eden unsurlar karşısında göz çukurunda ağrı oluşurken, kimi zamanda başka organlarda ortaya çıkan problemlerin belirtisi şeklinde görülmektedir. Diş ağrısı, baş ağrısı ve boy ağrısı gibi pek çok ağrı çeşitleri de göz çukurunda ağrıya neden olmaktadır. işte göz çukurunun ağrımasının diğer nedenleri.

Göz çukurunda ağrı olması mutlaka gözde bir sağlık probleminin olduğuna işaret eden bir durum olduğu için, göz çukuru ağrısı nedenleri araştırılmalı ve nedene yönelik tedavi girişimlerine başlanmalıdır. Aksi durumda hassas bir organ olan gözde daha ciddi sorunlar belirebilir ve bu durum yaşam kalitenizi de kötü etkileyebilir. Göz çukurunun ağrıma nedenleri travmaya, yabancı bir cisme, enfeksiyona ya da tahrişe bağlı olabilir. Tüm bu hususlar göz çukurunun ağrımasına, gözün sulanmasına veya batmasına yol açabilmektedir. Bunların yanı sıra sinüzit, soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu hastalıkları da göz çukurunda ağrıya sebep olur.

Soğuk havada uzun süre vakit geçirmek de göz çukuru ağrısının nedenlerinden bir tanesidir. Ani husule gelen ağrıların sebebi ise viral enfeksiyonlar, göz iltihaplanması, miyop, astigmatizm, hipermetropi gibi göz sağlığını tehdit eden göz hastalıklarıdır. Ayrıca glokom yani göz tansiyonu da göz çukurunda ağrı oluşturan ciddi bir sorundur. Zona ve migrende göz çukurunda ağrıya neden olan rahatsızlıklardır. Gördüğünüz gibi göz çukurunu ağrıması ciddi ve ciddi olmayan pek çok husustan kaynaklanır. Sorununuzun kesin nedenini öğrenmek için göz doktoruna başvurun.

ilginizi çekebilecek diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir